Autodesk Fusion 360 Հիմնական
Autodesk Fusion 360 ծրագրային ապահովումը դարձել է իրական առաջընթաց նախագծման, ինժեներական վերլուծության և արտադրական ճշգրտումների ոլորտում։
Autodesk Fusion 360-ը CAD/CAE/CAM/PCB բարդ ամպային գործիքակազմ է։ Այն կիրառվում է արդյունաբերական ձևավորման և արտադրության ոլորտում, թույլ է տալիս նախագծել գործնականում այն ամենն, ինչ անհրաժեշտ է։
Այս հիմնական դասընթացի ընթացքում Դուք կսովորեք՝
CAD: Նախագծում
Սահմանեք ապագա արտադրանքի ձևն ու դիզայնի առանձնահատկությունները՝ օգտագործելով մոդելավորման առկա հնարավոր առավելագույն քանակի տեսակները՝ շեղ, մակերեսային, կոշտ, պարամետրային և ուղիղ։
CAE: Ինժեներական վերլուծություն
Մշակեք Ձեր նախագծի ինժեներական բաղադրիչները։ Հաշվարկեք արտադրանքի ամրությունը, անցկացրեք մոդալ կամ ջերմային վերլուծություն։ Որոշեք, թե ինչ կերպով պետք է կատարվեն հավաքածուի շարժական մասերի դինամիկ շարժումները։ Ստացեք նախագծի ֆոտոռեալիստիկ նկար և անիմացիա։
CAM: Արտադրություն
Նախապատրաստեք դետալը արտադրության. օգտագործեք ավտոմատացված հսկիչ ծրագրեր գրելու միջոցները ԹԾՀ մեքենաների և 3D տպիչների ղեկավարման համար (մինչև 5 առանցքի ապահովմամբ)։ Արտադրողի համար ապահովեք նախագծի մուտք աշխարհի ցանկացած կետից։
Generative Design
Կիրառեք նախագծման առաջնային ամպային տեխնոլոգիաներ՝ օպտիմալ ձևը և կառուցվածքի հուսալիությունը որոշելու համար՝ պահպանելով մոդելին տրված ամրության, չափային և արտադրական պարամետրերը։
Այս դասընթացի ավարտից հետո Դուք կկարողանաք՝
Արդյունքում Դուք կստանաք՝
Գրանցվեք Autodesk Fusion 360 Essentials հեռավար դասընթացին և ստացեք -40% զեղչ:
Յուրաքանչյուր դասընթացի ուսումնական ծրագիր կարող է փոփոխվել և լրացվել հաճախորդների հետաքրքրությունների և պահանջներին համաձայն:

Autodesk Fusion 360 Основной
Программный комплекс Autodesk Fusion 360 стал настоящим прорывом в области проектирования, инженерного анализа и наладки производства.
Autodesk Fusion 360 – это комплексный облачный CAD/CAE/CAM/PCB инструмент. Применяется в сфере промышленного дизайна и производства, позволяет спроектировать практически всё, что бывает необходимо.
В этом основном курсе Вы будете изучать:
CAD: Проектирование
Определите форму и конструктивные особенности будущего изделия, используя максимально доступное количество актуальных видов моделирования: сплайновое, поверхностное, твердотельное, параметрическое и прямое.
CAE: Инженерный анализ
Проработайте инженерную составляющую вашего проекта. Рассчитайте изделие на прочность, проведите модальный или термический анализ. Определите, каким образом будет осуществляться динамическое движение подвижных частей сборок. Подготовьте фотореалистичные изображения проекта и анимацию.
CAM: Производство
Подготовьте продукт к производству: используйте автоматизированные средства написания управляющих программ станков ЧПУ (поддержка до 5-ти осей) или 3D-принтеров. Предоставьте доступ к проекту для производителя из любой точки мира.
Generative Design
Применяйте передовые облачные технологии порождающего проектирования (Generative Design) для определения оптимальных форм и надёжности конструкции с сохранением заданных прочностных, габаритных и производственных параметров модели.
После этого курса, вы сможете:
Результат:
Зарегистрируйтесь на онлайн обучение Autodesk Revit MEP Essentials и получите скидку -40%.
Программа каждого учебного курса может быть изменена и дополнена в соответствии с интересами и требованиями заказчиков.